Kétszer nagyobb mint a Mount Everest.
Július 14-én közelíti meg majd a bolygónkat, és az Oort-felhőből érkezik majd a nem mindennapi égitest, mely a mi életünkben még egyszer sem érintette a Naprendszer belsejét. -írja a beregihirek.hu
- HÍRDETÉS -
A CNET információi szerint a bolygónk felé vette az irányt az idegen égitest, amelyet először Hubble űrtávcső szúrt ki még 2017-ben a Szaturnusz és az Uránusz pályája között.
A C/2017 K2 (PanSTARRS) nevű objektumot az elkövetkezendő hetekben egyre csekélyebb távolság választja el majd a földtől a szakértők szerint.
Az előrejelzések szerint július 14-én sodródik a legközelebb hozzánk. Az üstökös szabad szemmel nem lehet majd észre venni az égbolton, viszont egy kisebb távcső segítségével viszont már látható lesz.
- HÍRDETÉS -
A tudósok, már 5 éve tudnak a C/2017 K2 (PanSTARRS) létezéséről. Egyenlőre a tudósok között is vitatott, pontosan milyen kiterjedésű is a felénk közeledő üstökös magja. A rendelkezésünkre álló adatok alapján körülbelül 18-161 kilóméter étmérőjű, a kómája pedig 130 ezer és 800 ezer kilóméter közé tehető. – Csak hogy a nagyságrendjét érzékeltessük, körülbelül kétszer nagyobb mint a Mount Everest.
Miután júliusban közel kerül a Földhöz, a C/2017 K2 (PanSTARRS) folytatja majd útját a Nap felé, azután ismét elmozdul a rendszer külső régiója felé. Pályája szinte beláthatatlanul hosszú, szóval kb évmilliókba telik majd míg ismét “erre” jár majd.
Ne felejts el minket követni a Facebook oldalunkon, hogy le ne maradj a legfrisebb híreinkről!